Ամերիաբանկը միանում է HIF Yerevan 2025-ին՝ խթանելու հյուրընկալության ոլորտում ներդրումները Հայաստանում
Երևանում hունիսի 18-ին կկայանա HIF Yerevan 2025-ը, որը հյուրընկալության ոլորտի միտումների քննարկման և ներդրումային համագործակցության միջազգային առաջատար ​​հարթակ է:
Ամերիաբանկը՝ որպես Հայաստանի առաջատար ֆինանսական և տեխնոլոգիական հաստատություն, ինչպես նաև տնտեսության խոշորագույն վարկատու, միացել է ֆորումին որպես գլխավոր գործընկեր՝ Cushman & Wakefield, Myler Mountain Resort և TK Elevator ընկերությունների հետ համատեղ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ամերիաբանկից, Stone Development ընկերության նախաձեռնությամբ կազմակերպվող  HIF Yerevan 2025-ը նպատակ ունի խթանել ներդրումները, զարգացնել ռազմավարական գործընկերությունները և նպաստել կայուն զարգացմանը՝ դիրքավորելով Հայաստանը որպես մրցունակ և գրավիչ ուղղություն ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ համաշխարհային հյուրընկալության ոլորտում։
Միջոցառման բանախոսների թվում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Ֆրանսուազ Ժակոբը, JTA International Investment-ի գործադիր տնօրեն Ամիր Ալի Սալեմի Զադեն ու Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD) զբոսաշրջության Կոմիտեի նախագահ Սերժիո Գերեյրոն և մի շարք այլ պատվավոր հյուրեր։
Միջոցառմանը ներկա են լինելու միջազգային ճանաչում ունեցող հյուրանոցային բրենդներ (Accor, Hilton, Hyatt, IHG, Marriott, Radisson, Wyndham), ներդրումային ֆոնդեր, զարգացման բանկեր, ինչպես նաև հյուրընկալության ոլորտի այլ կարևոր դերակատարներ։ Ֆորումի օրակարգին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ
Մասնակցությունը անվճար է՝ նախնական գրանցմամբ, որը հնարավոր է իրականացնել հետևյալ հղումով՝ https://www.hospitality-forum.com/application-form։
Ֆորումի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, կապահովվի համաժամանակյա թարգմանություն հայերենով և ռուսերենով:
Ամերիաբանկը առաջատար ֆինանսական հաստատություն է, ՀՀ տնտեսության նշանակալի դերակատարներից մեկը, որի ակտիվները կազմում են շուրջ 1.9 տրիլիոն ՀՀ դրամ: Բանկն առաջնորդվում է հաճախորդամետ քաղաքականությամբ՝ թվային ժամանակակից միջավայրում սպասարկման բարձր որակ և բանկային փորձառություն ապահովելու նպատակով։ Ամերիաբանկը որդեգրել է բիզնեսի պատասխանատու վարման քաղաքականությունը` նպաստելով Հայաստանի անցմանը դեպի կայուն ապագա:

Ameriabank Partners with HIF Yerevan 2025 to Boost Hospitality Investment in Armenia
The Hospitality Investment Forum 2025 (HIF), the leading professional platform in Armenia for discussing the development of the hospitality industry, will take place in Yerevan on June 18.
Ameriabank, Armenia’s leading financial and technology institution and the largest lender to the economy, is the general partner of the forum, alongside Cushman & Wakefield, Myler Mountain Resort, and TK Elevator.
Organized by Stone Development, HIF is designed to catalyze investment, foster strategic partnerships, and promote sustainable development, positioning Armenia as a competitive destination in the regional and global hospitality landscape.
Speakers of the event include RA Minister of Economy Gevorg Papoyan, UN Resident Coordinator Françoise Jacob, Amir Ali Salemi Zadeh of JTA International Investment Holding, and Sérgio Guerreiro of the OECD and other guests.
Participants will include international hotel brands (Accor, Hilton, Hyatt, IHG, Marriott, Radisson, Wyndham), investment funds, development banks, and other key players in the hospitality ecosystem. The forum agenda is available here
Participation is free with prior registration available through the link here
The forum will be conducted in English, with simultaneous interpretation in Armenian and Russian.
Ameriabank is a leading financial institution in Armenia, a major contributor to the Armenian economy with assets around AMD 1.9 trillion. The Bank has adopted a customer-focused approach to ensure service quality and modern banking experience in an evolving digital environment. Ameriabank is committed to doing business responsibly and advancing Armenia’s transition towards a sustainable future. For more information, visit: www.ameriabank.am