Ադրբեջանը հրաժարվել է ընդունել, որ Խոզնավարի ուղղությամբ կրակել է. Պապիկյան
Հայաստանն Ադրբեջանից պարզաբանում է ուզել Խոզնավարի ուղղությամբ կրակոցների առնչությամբ, Ադրբեջանը հրաժարվել է, որ դա իրենք են արել:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Ադրբեջանից պարզաբանում ենք ուզել, հրաժարվել են, որ դա իրենք են արել»,–ասաց Պապիկյանը:
Ավելի վաղ ՊՆ–ից հայտնել էին, որ մայիսի 29-ին ժամը 01:00-01:15-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տուն։
Հայաստանն ադրբեջանական կողմին կոչ էր արել հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով։

Азербайджан не признал, что обстрелял село Хознавар: министр обороны Армении
Армения запросила у Азербайджана объяснений по поводу обстрелов в направлении Хознавара, Азербайджан не признал, что сделал это.
Как сообщает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами в парламенте сказал министр обороны Сурен Папикян.
«Мы запросили у Азербайджана объяснений, но они не признали, что сделали это [обстреляли село — ред.]», — сказал Папикян.
Как сообщало ранее МО Армении, 29 мая, в период с 01:00 до 01:15, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении населенного пункта Хознавар Сюникской области, в результате чего был поврежден жилой дом. Пострадавших нет.
Минобороны призывало азербайджанскую сторону расследовать факт обстрела жилого дома в Хознаваре и выступить с публичными разъяснениями.