Ադրբեջանը հրաժարվել է ընդունել, որ Խոզնավարի ուղղությամբ կրակել է. Պապիկյան
Հայաստանն Ադրբեջանից պարզաբանում է ուզել Խոզնավարի ուղղությամբ կրակոցների առնչությամբ, Ադրբեջանը հրաժարվել է, որ դա իրենք են արել:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Ադրբեջանից պարզաբանում ենք ուզել, հրաժարվել են, որ դա իրենք են արել»,–ասաց Պապիկյանը:
Ավելի վաղ ՊՆ–ից հայտնել էին, որ մայիսի 29-ին ժամը 01:00-01:15-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տուն։
Հայաստանն ադրբեջանական կողմին կոչ էր արել հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով։

Armenia urged the Azerbaijani side to conduct an investigation and provide public explanations regarding the shooting in the direction of Khoznavar, Armenian Defense Minister Suren Papikyan told journalists in the parliament.
"We ask the Azerbaijani side to provide public explanations into the incidents, but they refused to accept that they fired," said Papikyan.
On May 29, between 1:00 a.m. and 1:15 a.m., units of the Azerbaijani Armed Forces opened fire in the direction of the Khoznavar settlement in the Syunik Province, causing damage to a residential house.