Հայաստանում կան դժվարանցանելի ճանապարհներ․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ փրկարար ծառայությունից։
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ և Ամբերդ ամրոց տանող ավտոճանապարհները։
Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մյուս տրանսպորտային միջոցների համար։
Շաքիի հսկիչ անցակետից, Նորավան-Լծեն, Սյունիք գյուղից-Շինուհայր-Տաթև-Գորիս, Մեղրու «Վարդանի ձոր» կոչվող հատվածից-Քաջարան ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են կցորդիչով բեռնատարների համար։
Ալագյազ-Արթիկ և Մ-3 ավտոճանապարհից Լեռնապար տանող ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են բեռնատարների համար։
Արագածոտնի, Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է միայն բեռնատարների համար։

В Армении есть труднопроходимые дороги. Ларс закрыт лишь для грузовых автомобилей
На территории Республики Армения есть закрытые и труднопроходимые дороги. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Спасательная служба МВД.
Закрыты дороги Арагацотнской области, ведущие от высокогорной метеорологической станции “Амберд” к озеру Кари и к крепости Амберд.
Автодорога Берд-Чамбарак закрыта для всех видов транспортных средств.
Перевал Варденяц закрыт для грузовых автомобилей с прицепом, труднопроходим для других транспортных средств.
Автодороги от КПП “Шаки’, Нораван-Лцен, села Сюник-Шинуайр-Татев-Горис, участка Мегри “Вардани Дзор” - Каджаран труднопроходимы для грузовых автомобилей с прицепом.
Дороги, ведущие от Алагяза до Артика и трасса М-3 до Лернапара, труднопроходимы для грузовых автомобилей.
На дорогах Арагацотнской, Гегаркуникской и Сюникской областей местами гололедица.
Согласно информации, поступившей из Департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта только для грузовых автомобилей.