Ձերբակալվել են Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը և նրա թիկնապահը
Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզային վարչության ծառայողների կողմից ձերբակալվել են Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը և նրա թիկնապահը՝ ապօրինի զենք-զինամթերք կրելու և պահելու կասկածանքով։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Երկու անձ ապօրինի զենք-զինամթերք կրելու և պահելու կասկածանքով ձերբակալվել են և տեղափոխվել քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչություն»,- ասաց Սարգսյանը։
Վարդան Ղուկասյանի «Ֆեյսբուք»-ի էջում տարածած հայտարարության համաձայն՝ նա և նրա թիկնապահը բերման են ենթարկվել քրեական ոստիկանության հատուկ ջոկատայինների կողմից։

Арестованы экс-мэр Гюмри Вардан Гукасян и его телохранитель
Бывший мэр Гюмри Вардан Гукасян и его телохранитель были арестованы сотрудниками Ширакского областного управления главного управления криминальной полиции по подозрению в незаконном ношении и хранении оружия и боеприпасов.
Эту информацию в беседе с Арменпресс подтвердил пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян.
«Два человека были арестованы по подозрению в незаконном ношении и хранении оружия и боеприпасов и доставлены в Ширакское областное управление криминальной полиции», — сказал Саргсян.
Вардан Гукасян на своей странице в Facebook сообщил, что он и его телохранитель были задержаны спецподразделениями криминальной полиции. Он призвал граждан стихийно собраться возле здания полиции.