Քեսաբ մտած զինյալները որևէ վնաս չեն պատճառել. Մանրամասներ է պատմել տեղաբնակ հայուհին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քեսաբում ընդդիմադիր ուժերը որևէ վնաս չեն պատճառել. տեղի հայությունն ապահով վիճակում է:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Քեսաբում բնակվող հեռուստալրագրող, ուսուցչուհի Թալին Գազազեանը:
«Մենք այստեղ հիմա լավ ենք: Իրենք որևէ կերպ մեզ վնաս չեն հասցրել և որևէ նեղություն չեն պատճառել: Մենք՝ հայերս, ապահով ենք»,-ասաց Գազազեանը՝ ավելացնելով, որ տեղում այս օրերին անորոշություն է տիրում:
Նրա խոսքով՝ հայ հոգևորականների հանդիպումն ու երկխոսությունը ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչների հետ լավ մթնոլորտում է ընթացել, և վերջիններս հավաստիացրել են ապահովության հարցում:
Մեր զրուցակիցը հայտնեց, որ Քեսաբ մտած զինյալները նույնիսկ սննդամթերք են տրամադրել բնակիչներին, քանի որ տեղի առևտրի կետերում սննդամթերքի սղություն է նկատվում:
«Ասացին, որ ամեն մարդ կարող է իր խանութը բացել, իր գործին վերադառնալ: Վաղվանից սկսած արդեն դպրոցներն էլ կգործեն»,-ընդհանրացրեց Գազազեանը:

Вошедшая в Кесаб военная оппозиция не причинила никакого ущерба: местная армянка представила подробности
Оппозиционные силы не причинили никакого ущерба в Кесабе: местные армяне в безопасности.
Об этом в беседе с корреспондентом Арменпресс сказала проживающая в Кесабе тележурналистка и учительница Талин Газазян.
“Сейчас у нас здесь все в порядке. Они не причинили нам никакого вреда. Мы, армяне, в безопасности”, - сказала Газазян, добавив, что в эти дни на местах царит неопределенность.
По ее словам, встреча и диалог армянского духовенства с представителями оппозиционных сил прошли в хорошей атмосфере, и последние заверили, что они будут в безопасности.
Наша собеседница сообщила, что вошедшие в Кесаб вооруженные силы даже снабжали жителей продуктами питания, так как в местных торговых центрах продуктов питания не хватает.
“Они сказали, что каждый может открыть свой магазин и вернуться к работе. С завтрашнего дня будут работать и школы”, - сказала Газазян.