ԱՊՀ երկրների ԱԽ քարտուղարների հանդիպմանը Հայաստանը կներկայացնի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը ներկա կլինի նոյեմբերի 7-ին կայանալիք Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) երկրների ԱԽ քարտուղարների հանդիպմանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին այս մասին հայտնել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ ԱՊՀ երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 12-րդ ամենամյա հանդիպումը տեղի կունենա Մոսկվայում՝ ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուի նախագահությամբ։
«Շոյգուն հանդես կգա միջազգային, տարածաշրջանային և ազգային անվտանգության ոլորտի իրավիճակի մասին զեկույցով, կտեղեկացնի ԱՊՀ տարածքում մարտահրավերներին և սպառնալիքներին դիմակայելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքի մասին», - նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդագրության համաձայն՝ հանդիպմանը մասնակցելու են նաև ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը, Մոլդովայի Սոցիալիստների կուսակցության ներկայացուցիչ Մարչել Չենուշան։

Посол Армении в РФ примет участие во встрече секретарей советов безопасности государств – участников СНГ
В Москве 7 ноября состоится ежегодная 12-я встреча секретарей советов безопасности государств – участников Содружества Независимых Государств, которая пройдет под председательством Секретаря Совета Безопасности РФ Сергея Шойгу.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на релиз Совбеза РФ, Шойгу выступит с докладом о ситуации в сфере международной, региональной и национальной безопасности, проинформирует о проделанной работе в сфере противодействия вызовам и угрозам на пространстве СНГ.
Во встрече примут участие секретари советов безопасности государств-участников СНГ, генеральные секретари СНГ - Сергей Лебедев и ОДКБ – Имангали Тасмагамбетов, Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в РФ Гурген Арсенян и представитель Партии Социалистов Республики Молдова Марчел Ченуша.