Թրամփը հայտարարել է, որ իր նպատակը աշխարհում պատերազմներին վերջ դնելն է
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը, որն, ըստ Fox News-ի կանխատեսման, արդեն ապահովել է ընտրություններում հաղթանակը, հայտարարել է, որ մտադիր է դադարեցնել պատերազմներն աշխարհում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Թրամփն ասել է իր հաղթանակի կանխատեսումից հետո Ֆլորիդայում աջակիցների առջև ելույթի ժամանակ։
«Ես չեմ պատրաստվում պատերազմներ սկսել, ես, ընդհակառակը, պատրաստվում եմ վերջ տալ պատերազմներին», - ասել է Թրամփը:
Նրա խոսքով՝ իր առաջին նախագահական ժամկետի չորս տարվա ընթացքում պատերազմներ չեն եղել։
«Մենք պատերազմներ չենք ունեցել, չորս տարի մենք պատերազմներ չեն ունեցել, եթե հաշվի չառնենք, որ պարտության մատնեցինք «Իսլամական պետությանը»», - ասել է Թրամփը:
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է ընտրություններում իր հաղթանակի մասին այն բանից հետո, երբ Fox News-ը կանխատեսել է, որ նա հաղթել է ԱՄՆ փոխնախագահ, դեմոկրատական թեկնածու Քամալա Հարիսին։ Ըստ Fox News-ի՝ Թրամփն ապահովել է ընտրիչների 277 ձայն՝ անհրաժեշտ 270-ից։ Ըստ այլ լրատվամիջոցների տվյալների՝ Թրամփն ապահովել է ընտրիչների 267 ձայն, Հարիսը՝ 224։

Трамп заявил, что его цель — положить конец войнам в мире
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп, который, по прогнозу Fox News, уже обеспечил победу на выборах, заявил, что намерен остановить войны в мире.
Как сообщает Арменпресс, Трамп сказал об этом во время выступления перед сторонниками во Флориде после предсказания его победы.
«Я не собираюсь начинать войны, я собираюсь положить конец войнам», — заявил Трамп.
По его словам, за четыре года его первого президентского срока войн не было.
«У нас не было войн, у нас не было войн четыре года, если не считать, что мы победили «Исламское государство»», — сказал Трамп.
Бывший президент США Дональд Трамп объявил о своей победе на выборах после того, как Fox News предсказал, что он победил вице-президента США, кандидата от Демократической партии Камалу Харрис. По данным Fox News, Трамп получил 277 голосов выборщиков из 270 необходимых. По данным других СМИ, Трамп набрал 267 голосов выборщиков, Харрис — 224.