Մակրոնը շնորհավորել է Թրամփին ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը շնորհավորել է հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը։
«Շնորհավորում եմ, նախագա՛հ Դոնալդ Թրամփ։ Պատրաստ եմ միասին աշխատել, ինչպես արել ենք չորս տարի շարունակ։ Ձեր և իմ համոզմունքներով։ Հարգանքով և ձգտումներով։ Հանուն ավելի շատ խաղաղության և բարգավաճման», - գրել է Մակրոնը X սոցիալական հարթակում։
ԱՄՆ-ում ձայների հաշվարկը շարունակվում է։ Սակայն մի շարք խոշոր լրատվամիջոցներ, այդ թվում՝ Fox News-ը, արդեն հայտնել են, որ հաշվարկի արդյունքներով ակնկալում են Թրամփի հաղթանակը։ Թրամփն՝ ինքը, արդեն հայտարարել է հաղթանակի մասին և ելույթ ունեցել իր աջակիցների առջև։

Макрон поздравил Трампа с победой на выборах
Президент Франции Эммануэль Макрон поздравил кандидата от Республиканской партии Дональда Трампа с победой на президентских выборах в США, сообщает Арменпресс.
«Поздравляю, президент Дональд Трамп. Я готов работать вместе, как мы это делаем уже четыре года. С Вашими и моими убеждениями. С уважением и стремлениями. Для большего мира и процветания», — написал Макрон в социальной платформе X.
Подсчет голосов в США продолжается. Однако ряд крупных СМИ, в том числе Fox News, уже заявили, что ожидают победы Трампа по результатам подсчета. Сам Трамп уже объявил о победе и выступил с речью перед своими сторонниками.