ՀՀ նախագահը պաշտոնական այցով ժամանեց Ղազախստան
ԱՍՏԱՆԱ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը պաշտոնական այցով ժամանեց Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ինքնաթիռը վայրէջք կատարեց Աստանայի Նուրսուլթան Նազարբաևի անվան միջազգային  օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորեցին Ղազախստանի փոխվարչապետ Սերիկ Ժումանգարինը, ԱԳ նախարարի տեղակալ Էրմուխամբետ Կոնուսպաևը, ինչպես նաև Աստանայի փոխքաղաքապետ Էրիկ Մեյրխանովը և ՀՀ-ում Ղազախստանի դեսպան Բոլատ Իմանբաևը:
Ղազախստան կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստան-Ղազախստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Վաղարշակ Հակոբյանը, Ղազախստանում ՀՀ դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը և այլոք:
Այցի շրջանակներում Ղազախստանի նախագահի  Ակորդա նստավայրում երկու երկրների նախագահները բանակցություններ կվարեն և կքննարկեն հայ-ղազախական համագործակցության զարգացման օրակարգին առնչվող հարցեր:

Президент Армении прибыл в Казахстан с официальным визитом
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян прибыл с официальным визитом в столицу Казахстана Астану.
Как передает корреспондент Арменпресс, самолет президента РА Ваагна Хачатуряна приземлился в международном аэропорту Астаны им.Нурсултана Назарбаева, где его встречали вице-премьер-министр Казахстана Серик Жумангарин, заместитель министра иностранных дел Ермухамбет Конуспаев, а также заместитель мэра Астаны Эрик Мейрханов. и посол Казахстана в Армении Болат Иманбаев:
В состав делегации, возглавляемой президентом Армении, в рамках визита в Казахстан входят заместитель министра иностранных дел РА Мнацакан Сафарян, министр образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян, депутат Национального Собрания РА, руководитель парламентской группы дружбы Армения-Казахстан Вагаршак Акопян, посол РА в Казахстане Армен Гевондян и другие.
В рамках визита президенты двух стран проведут переговоры и обсудят вопросы, связанные с повесткой развития армяно-казахстанского сотрудничества в резиденции президента Казахстана «Акорда».