«Հայկական ավիաուղիներ»-ը 16 տարով ստացել է օդանավի շահագործման վկայական
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Հայկական ավիաուղիներ»-ը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ստացել է օդանավի շահագործման վկայական՝ 16 տարի ժամկետով (ՕՇՎ)։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Հայկական ավիաուղիներ»-ի տարածած հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է, որ սա կարևոր ձեռքբերում է ընկերության զարգացման, թռիչքների ուղղությունների ընդլայնման համար։ Արդեն դեկտեմբերի 20-ից կբացվի Երևան-Դելի ուղիղ չվերթը, իսկ դեկտեմբերի 1-ից կմեկնարկեն դեպի Վոլգոգրադ ուղիղ թռիչքները։
Առաջիկայում նախատեսվում է նաև ինքնաթիռների տեխնիկական սպասարկում, ինչով պայմանավորված հոկտեմբերի 14-ից նոյեմբերի 22-ը «Հայկական ավիաուղիներ»-ի չվերթները ժամանակավորապես կդադարեցվեն։

YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. Armenian Airlines announced on Monday that it has been granted an Air Operator’s Certificate with a term of 16 years by the Civil Aviation Committee.
In a press release, the airline said “it is an important achievement for the development of the company and expansion of flights destinations.”
“The Yerevan-Delhi direct flight will be launched on December 20, while direct flights to Volgograd will be launched on December 1,” the airline said.
It added that the temporary suspension of its flights in between October 14-November 22 is because of a planned technical maintenance of aircraft.