«Հայկական ավիաուղիներ»-ը 16 տարով ստացել է օդանավի շահագործման վկայական
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Հայկական ավիաուղիներ»-ը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ստացել է օդանավի շահագործման վկայական՝ 16 տարի ժամկետով (ՕՇՎ)։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Հայկական ավիաուղիներ»-ի տարածած հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է, որ սա կարևոր ձեռքբերում է ընկերության զարգացման, թռիչքների ուղղությունների ընդլայնման համար։ Արդեն դեկտեմբերի 20-ից կբացվի Երևան-Դելի ուղիղ չվերթը, իսկ դեկտեմբերի 1-ից կմեկնարկեն դեպի Վոլգոգրադ ուղիղ թռիչքները։
Առաջիկայում նախատեսվում է նաև ինքնաթիռների տեխնիկական սպասարկում, ինչով պայմանավորված հոկտեմբերի 14-ից նոյեմբերի 22-ը «Հայկական ավիաուղիներ»-ի չվերթները ժամանակավորապես կդադարեցվեն։

«Армянские авиалинии» получили сертификат эксплуатации воздушного судна на 16 лет
«Армянские авиалинии» получили от Комитета гражданской авиации РА сертификат эксплуатации воздушного судна на 16 лет.
Как передает Арменпресс, в распространенном "Армянскими авиалиниями" сообщении подчеркивается, что это важное достижение для развития компании и расширения направлений полетов. Прямой рейс Ереван-Дели откроется с 20 декабря, а прямые рейсы в Волгоград начнутся с 1 декабря.
В ближайшее время планируется также техническое обслуживание самолетов, в связи с чем полеты «Армянских авиалиний» будут временно приостановлены с 14 октября по 22 ноября.