ՀՀ-ն կողմ է բանակցությունների ճանապարհով Կիպրոսի խնդրի կարգավորմանը՝ հիմք ընդունելով ՄԱԿ-ի բանաձևերը. Պապիկյան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանը ուշադիր հետևում է Արևելյան Միջերկրականի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին։ «Արմենպրես»--ի հաղորդմամբ՝ Կիպրոսի գործընկերոջ հետ մամուլի համար հայտարարության ժամանակ այս մասին նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Հայաստանը կողմ է բանակցությունների ճանապարհով Կիպրոսի խնդրի կարգավորմանը՝ հիմք ընդունելով ՄԱԿ-ի բանաձևերի հանրահայտ սկզբունքները։ Չենք կարող չանդրադառնալ նաև Կիպրոսի անմիջական հարևանությամբ Մերձավոր արևելեքում տիրող իրավիճակին: Նախարարի հետ կիսվեցինք մեր գնահատականներով և մեր մտահոգություններով»,- ասաց Պապիկյանը։

Armenia in favor of negotiated resolution to Cyprus issue based on UN resolutions – defense minister
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. Armenia is closely following the developments taking place in the Eastern Mediterranean region, Minister of Defense Suren Papikyan has said.
“Armenia is in favor of a negotiated resolution to the Cyprus issue on the basis of the well-known principles of UN resolutions,” Papikyan said at a joint press conference with the Minister of Defense of Cyprus Vasilis Palmas. “Of course we also touched upon the situation in the Middle East, the direct neighbor of Cyprus. We shared our assessments and concerns with the minister.”