Հարավային Կորեայի հյուրանոցում հրդեհը զոհերի և վիրավորների պատճառ է դարձել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հարավային Կորեայի Բուչոն քաղաքի հյուրանոցներից մեկում բռնկված հրդեհից 7 մարդ է զոհվել, 12 մարդ՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Yonhap գործակալությունը՝ վկայակոչելով հրշեջ ծառայությունը։
Հրդեհը բռնկվել է ինը հարկանի հյուրանոցի ութերորդ հարկում, օգոստոսի 22-ի երեկոյան։ Երկու մարդ մահացել է, երբ պատուհանից ցատկել է հրշեջների տրամադրած փչովի ներքնակի վրա։
Զոհերի և վիրավորների մեծ մասի պատճառ է դարձել ծուխը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ կրակի բռնկվել է կարճ միացման հետևանքով։
BBC-ն իր հերթին հաղորդում է, որ չնայած կրակը չի տարածվել ամբողջ շենքում, սակայն այն մեծ վնաս է պատճառել, քանի որ սենյակներում չեն եղել ջուր ցողող համակարգեր։ Հյուրանոցը կառուցվել է 2003 թվականին, նախքան երկրում օրենքով պարտադիր դարձավ հյուրանոցների համարներում ջուր ցողող համակարգերի առկայությունը։

Пожар в отеле в Южной Корее привел к жертвам и ранениям
7 человек погибли и 12 получили ранения в результате пожара, вспыхнувшего в отеле в Пучхоне, Южная Корея. Как сообщает Арменпресс, об этом сообщает агентство Yonhap со ссылкой на пожарную службу.
Пожар произошел на восьмом этаже девятиэтажного отеля вечером 22 августа. Два человека погибли, прыгнув из окна на надувной матрас, предоставленный пожарными.
Причиной большинства жертв и ранений стал дым.
По предварительной информации, пожар возник из-за короткого замыкания.
BBC сообщает, что хотя огонь и не распространился по зданию, он причинил большой ущерб, поскольку в помещениях не было спринклерных систем. Отель был построен в 2003 году, до того, как наличие спринклерных систем в гостиничных номерах стало обязательным по закону страны.