Կիրանց և Բերքաբեր բնակավայրից հյուսիս-արևելք ընկած շրջաններում իրականացվելու են պայթեցման աշխատանքներ. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզի Կիրանց բնակավայրից 1550 մ հյուսիս-արևելք և Բերքաբեր բնակավայրից հյուսիս-արևելք՝ 1360 մ, 1170 մ, 900 մ հեռավորությամբ շրջաններում օգոստոսի 7-ին ժամը 12:00-14:00-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվելու են պայթեցման աշխատանքներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը՝ մանրամասնելով, որ լինելու է 10 պայթյուն:
«Հարակից բնակավայրերի բնակչությանը խնդրում ենք ընդունել ի գիտություն և խուճապի չմատնվել»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Взрывные работы будут проведены в районах северо-восточнее населенных пунктов Киранц и Беркабер: Министерство обороны Армении
Взрывные работы будут проведены 7 августа с 12:00 до 14:00 на участках 1550 м северо-восточнее поселка Киранц и 1360 м, 1170 м, 900 м северо-восточнее поселка Беркабер Тавушской области.
Как передает Арменпресс, Министерство обороны РА распространило об этом сообщение, в котором уточняется, что произойдет 10 взрывов.
"Просим население соседних населенных пунктов принять это к сведению и не паниковать", - говорится в сообщении.