Նիկոսիայում կայացել է Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարարությունում կայացել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարար Կոնստանտինոս Կոմբոսի առանձնազրույցը:
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի մատյանում՝ ընդգծելով երկու ժողովուրդների միջև բարեկամության վրա հիմնված՝ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև շարունակաբար զարգացող գործընկերությունը, տարբեր հարթակներում համատեղ ջանքերով այն առավել ընդլայնելու պատրաստակամությունը։
Երկու նախարարների առանձնազրույցին հաջորդել է ընդլայնված կազմերով հանդիպումը, որի արդյունքներով երկու նախարարները հանդես են եկել մամուլի համար հայտարարություններով:

YEREVAN, JULY 29, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has met with his Cypriot counterpart Constantinos Kombos in Nicosia.
In a readout, the Armenian Foreign Ministry said that Mirzoyan signed the honorary guestbook at the Cypriot Foreign Ministry headquarters “stressing the continually developing partnership between Armenia and Cyprus based on friendship between the two peoples and readiness to further expand it through joint efforts in various platforms.”
The one-on-one meeting of the foreign ministers was followed by an enlarged-format meeting and statements for the media.