Նիկոսիայում կայացել է Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարարությունում կայացել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարար Կոնստանտինոս Կոմբոսի առանձնազրույցը:
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի մատյանում՝ ընդգծելով երկու ժողովուրդների միջև բարեկամության վրա հիմնված՝ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև շարունակաբար զարգացող գործընկերությունը, տարբեր հարթակներում համատեղ ջանքերով այն առավել ընդլայնելու պատրաստակամությունը։
Երկու նախարարների առանձնազրույցին հաջորդել է ընդլայնված կազմերով հանդիպումը, որի արդյունքներով երկու նախարարները հանդես են եկել մամուլի համար հայտարարություններով:

В Никосии прошла встреча министров иностранных дел Армении и Кипра
В МИД Кипра состоялась личная встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Кипра Константиноса Комбоса.
Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз МИД РА.
Министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян сделал запись в книге почетных гостей, подчеркнув постоянно развивающееся партнерство между Арменией и Кипром, основанное на дружбе между двумя народами, и готовность к его дальнейшему расширению посредством совместных усилий на различных площадках.
За частной беседой двух министров последовала встреча в расширенном составе, по итогам которой оба министра сделали заявления для прессы.