Հայաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ,23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Աս-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առթիվ:
«Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցու­թյամբ։
Մեծ գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու պետությունների միջև բարեկամական հարաբերությունները և բազմոլորտ համագործակցությունը շարունակաբար զարգանում և ընդլայնվում են։ Վստահ եմ, որ վերջերս կատարված փոխադարձ պաշտոնական այցերը, որոնք վկայում են երկկողմ հարաբերությունները խորացնելու՝ մեր երկու կառավարությունների պատրաստակամության մասին, նոր խթան կհանդիսանան Հայաստան-Եգիպտոս փոխգործակցության առավել խորացման համար՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ խորին երախտագիտություն հայտնել Ձեզ Կահիրեում ինձ և իմ գլխավորած պատվիրակությանը ցուցաբերած ջերմ ընդունե­լու­թյան համար։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Pashinyan sent a congratulatory message to the President of Egypt
YEREVAN, JULY 23, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Arab Republic of Egypt, Abdel Fattah el-Sisi, on the occasion of the national holiday, Revolution Day.
“On behalf of the people of the Republic of Armenia and personally, I extend my heartfelt congratulations to you and the friendly people of Egypt on the occasion of the national holiday of the Arab Republic of Egypt, Revolution Day.
I note with great satisfaction that friendly relations and multi-sectoral cooperation between our two states are constantly developing and expanding. I am confident that the recent mutual official visits, indicating the readiness of our two governments to deepen bilateral relations, will become a new impetus for the further deepening of Armenian-Egyptian cooperation for the benefit of our two peoples.
Taking this opportunity, I would like to express my deep gratitude to you for the warm welcome extended to me and my delegation in Cairo.
I wish you good health and new success and lasting peace and prosperity to the friendly people of Egypt.”