Պաղեստինի ԱԳՆ-ն ողջունել է Պաղեստինի Պետությունը ճանաչելու մասին Հայաստանի հայտարարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաղեստինի արտաքին գործերի նախարարությունը ողջունել է Հայաստանի ԱԳՆ-ի հայտարարությունը՝ Պաղեստինը որպես անկախ պետություն ճանաչելու վերաբերյալ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Պաղեստինի արտգործնախարարությունը շեշտել է հայ և պաղեստինցի ժողովուրդների պատմական և եղբայրական հարաբերությունների խորությունը՝ ընդգծելով, որ այս ճանաչումը, որն արտահայտում է պատմական հարաբերությունների իսկությունը, համահունչ է միջազգային իրավունքին և ՄԱԿ-ի համապատասխան բոլոր բանաձևերին:
Պաղեստինի ԱԳՆ-ն սա համարել է իրական ներդրում խաղաղության մեջ և գործնական քայլ՝ աջակցելու միջազգայնորեն ընդունված երկու պետություն սկզբունքով լուծմանը, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերին՝ վերջ դնելով իսրայելական օկուպացիային և ձեռք բերելով Պաղեստինի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունք:

Palestine welcomes Armenia’s decision to recognize the State of Palestine
YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of Palestine welcomed Armenia's decision to officially recognize the State of Palestine as an independent nation.
The Ministry of Foreign Affairs of Palestine emphasized the depth of historical and fraternal relations between the Armenian and Palestinian, stressing that this recognition, which expresses the authenticity of historical relations, is in line with international law and all relevant UN resolutions.
They considered this a real contribution to peace and a practical step to support the internationally accepted “two-state” solution, as well as efforts to establish stability and peace in the Middle East, ending the Israeli occupation and obtaining the Palestinian people's right to self-determination.