Հայաստանն ու Ֆրանսիան քննարկել են պաշտպանության բնագավառում հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 19-ին հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական, ռազմական գրասենյակի ղեկավար, բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ընթացքին և հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և այդ շրջանակում՝ Ֆրանսիայի աջակցությունը:

YEREVAN, JUNE 19, ARMENPRESS. The Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, on June 19 held a meeting with the Military Adviser and Chief of the Military Staff to the President of France, General Fabien Mandon.
During the meeting, they discussed the ongoing cooperation between Armenia and France in the field of defense, as well as prospective programs, according to a statement from the Ministry of Defense of Armenia.
The Minister of Defense provided an update on the reforms within the Armenian Armed Forces and the level of support of France in this context.