Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՍԴՀԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ՍԴՀԿ-ի միջև ձևավորված երկխոսությունը և կարևորել պարոն Սարաֆյանի այցը Հայաստան, ինչը հնարավորություն է տալիս տեղում քննարկել տեղի ունեցող գործընթացները:
Համբիկ Սարաֆյանը նշել է, որ ՍԴՀԿ-ն կիսում է ՀՀ կառավարության խաղաղության օրակարգը, մարտահրավերները հաղթահարելուն միտված քայլերը, ինչպես նաև վարվող արտաքին քաղաքականությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Nikol Pashinyan received Hambik Sarafian
YEREVAN, JUNE 3, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan received Chairman of the Central Board of the Social Democrat Hunchakian Party Hambik Sarafian.
Prime Minister highly appreciated the dialogue established between the Government of the Armenia and the Social Democrat Hunchakian Party and stressed the importance of Sarafian’s visit to Armenia, which provides an opportunity to discuss the ongoing processes on the spot, reported Prime Minister's Office.
Hambik Sarafian noted that the party shares the peaceful agenda of the Government of Armenia, the steps taken to overcome challenges, as well as conducted foreign policy.
The interlocutors discussed issues related to foreign and domestic policy, as well as the programs of the Government of the Republic of Armenia.