Հաճախորդների միջազգային օրը IDBank-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մարտի 19-ին նշվում է Հաճախորդների միջազգային օրը, IDBank-ում էլ որոշեցին բաց չթողնել այս կարևոր առիթը՝ յուրահատուկ կերպով շնորհավորելու հաճախորդներին ու նրանց անակնկալ մատուցելու։
IMG_1405.JPG (11.55 MB)
Այսօր IDBank-ի մասնաճյուղերում հաճախորդների սպասարկումն իրականացնում էր Բանկի ղեկավար կազմը՝ հաճախորդներին օգնելով կատարել անհրաժեշտ գործարքները, պատասխանելով նրանց հուզող հարցերին ու առաջարկելով նրանց կարիքներին համապատասխան ծառայություններ։
IMG_1403.JPG (9.10 MB)
«Հաճախորդների արձագանքներից միանգամից հասկացանք, որ անակնկալը ստացված էր․ այս փոքրիկ քայլով ուզում էինք շնորհավորել մեր հաճախորդներին ու շնորհակալություն հայտնել մեզ ընտրելու, մեր ծառայություններից օգտվելու և մշտապես մեր կողքին լինելու համար», - ասում է Լիլիթ Գրիգորյանը՝ IDBank-ի գործառնական տնօրենը․ վերջինս սպասարկում էր հաճախորդներին Բանկի «Մալաթիա» մասնաճյուղում։
IMG_1397.JPG (10.53 MB)
IDBank-ի մանրածախ բիզնեսի գծով տնօրենի տեղակալ Անդրանիկ Անդրեասյանի խոսքով՝ հենց հաճախորդներն են այն շարժիչ ուժը, որը ստիպում է ավելի շատ ջանք գործադրել ամեն օր։ «Մենք մշտապես կատարելագործում ենք մեր պրոդուկտներն ու սպասարկման որակը՝ լավագույն փորձառությունը տրամադրելով մեր հաճախորդներին», - ասում է Անդրանիկ Անդրեասյանը։ Վերջինս հիշեցրեց նաև, որ այս պահին Բանկի ամենապահանջված քարտերի համար գործում է բացառիկ առաջարկ՝ 50% զեղչ առաջին տարվա սպասարկման համար։
IMG_1404.JPG (7.98 MB)
Սերգեյ Առաքելյանը՝ Թվային բանկինգի տնօրենը ևս աշխատանքային օրն անցկացրեց մասնաճյուղում՝ հաճախորդներին սպասարկելով ու պատմելով Բանկի ու Իդրամի համատեղ թվային հարթակի՝ Idram&IDBank հավելվածի մասին։ «Թվայնացման դարաշրջանում հաճախորդի համար կարևոր է ստանալ թվային ծառայությունների հնարավորինս լայն շրջանակ և միաժամանակ մի քանի հարցեր հեռավար տարբերակով կարգավորել։ Մենք մեր բոլոր թվային հարթակներում առաջին հերթին հաշվի ենք առնում հաճախորդի հարմարավետությունն ու մատուցվող ծառայությունների արագությունն ու որակը։ Իհարկե շարունակում ենք նորարար, ժամանակակից ծառայությունների ներդրումն ու զարգացումը, մեծապես հաշվի առնելով հենց մեր հաճախորդների կարծքիներն ու պահանջները», - ասում է Սերգեյ Առաքելյանը։
Հաճախորդներին այսօր սպասարկում էր նաև Բանկի կորպորատիվ տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանը: Նա հիշեցրեց Բանկի կորպորատիվ առաջարկների մասին՝ բիզնեսի համար նախատեսված փաթեթային լուծումներ, որոնք ստեղծված են լուծելու բիզնեսի մարտահրավերները։ Բանկի Պրեմիում բանկային ծառայությունների վարչության ղեկավար Լիդա Սաֆարյանի խոսքով Բանկը իր հաճախորդներին ընդունում է որպես գործընկեր և ամեն կերպ նպաստում է նրանց բիզնեսի և ֆինանսական բոլոր գործարքների ապահով և արդյունավետ իրականացմանը։ Լիդա Սաֆարյանը հիշեցրեց, որ IDBank-ի պրեմիում հաճախորդ կարելի է դառնալ ձեռք բերելով ձեռք բերելով Բանկի պրեմիում դասի քարտերից ցանկացածը։
IMG_1399.JPG (11.33 MB)
Բանկի տարբեր մասնաճյուղերում սպասարկում են իրականացրել նաև Բանկի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը, Ներդրումային բիզնեսի գծով տնօրեն Արման Ասատրյանը, Ռիսկերի կառավարման գծով տնօրեն Արթուր Համբարձումյանը, Անվտանգության ծառայության ղեկավար Վահագն Մուրադյանը, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության ղեկավար Գագիկ Մուրադյանը, Համապատասխանության ապահովման ծառայության ղեկավար Սամվել Ղուլյանը, Բիզնեսի զարգացման տնօրեն Կարեն Նալբանդյանը։
IMG_1400.JPG (11.33 MB)
IDBank-ը իր ցանկացած պրոդուկտ և առաջարկ կառուցում է հաճախորդի շուրջ և հաճախորդի համար՝ տարվա բոլոր օրերին։

International Client’s Day at IDBank
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS.International Client’s Day is celebrated on March 19, and IDBank decided not to miss this opportunity to uniquely congratulate and surprise customers.
Today, the Bank's management staff provided customer service at IDBank branches, helping customers make the necessary transactions, answering their questions, and offering services per their needs.
“From the reactions of the customers, we immediately understood that the surprise worked perfectly. With this small step, we wanted to congratulate our customers and thank them for choosing us, using our services, and always being by our side,” says Lilit Grigoryan, IDBank's operational director. The latter served customers at the “Malatia” branch of the Bank.
According to Andranik Andreasyan, IDBank's deputy director for retail business, customers are the driving force that makes us work harder every day. “We are constantly improving our products and service quality, providing the best experience to our customers,” says Andranik Andreasyan. He also reminded that at this moment there is an exclusive offer for the Bank's most popular cards: a 50% discount for the first year of service.
Sergey Arakelyan, Director of Digital Banking, also spent his working day at the branch, serving customers and telling them about the joint digital platform of the Bank and Idram, the Idram&IDBank app. In the era of digitalization, it is important for the client to receive the widest possible range of digital services and simultaneously resolve several issues remotely. “On all our digital platforms, we primarily care about client comfort, speed and quality of services provided. Of course, we continue to introduce and develop innovative, modern services, largely considering the opinions and requests of our clients”, says Sergey Arakelyan.
The director of corporate banking Tigran Mkhitaryan also served the clients today. He reminded about the Bank's corporate offers - package solutions for business, created to solve business challenges. According to the Head of the Premium Banking Services Department of IDBank, Lida Safaryan, the Bank considers its clients as partners and in every way contributes to the safe and efficient implementation of all their business and financial transactions. Lida Safaryan reminded that one can become a premium customer of IDBank by purchasing a Visa Infinite card or Metal card.
The Chairman of the Management Board Mher Abrahamyan, Director of Investment Business Arman Asatryan, Director of Risk Management Artur Hambardzumyan, Head of Security Service Vahagn Muradyan, Head of the Information Technology Department Gagik Muradyan, Head of Compliance Assurance Service Samvel Ghulyan, Business Development Director Karen Nalbandyan also performed service in different branches of the Bank.
IDBank builds any of its products and offers around the customer and for the customer, every day of the year.