Հայաստանը ցանկանում է ավելի խորացնել հարաբերությունները ԵՄ-ի հետ․ ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանը համագործակցում է ԵՄ հետ՝ տնտեսական կայունությունը և տնտեսական ռեսուրսների դիվերսիֆիկացումն ապահովելու նպատակով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին մասնակցության շրջանակներում թուրքական «Անադոլու» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում` անդրադառնալովՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին:
Հայաստանի և ԵՄ-ի հարաբերությունների սերտացման վերաբերյալ հարցին ի պատասխան՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ ՀՀ-ն շարունակում է խորացնել հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում ինչպես ԵՄ-ի, այնպես էլ եվրոպական երկրների հետ՝ վկայակոչելով առկա ինտենսիվ քաղաքական երկխոսությունը։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը հայտարարել է, որ Հայաստանը համագործակցում է ԵՄ հետ՝ տնտեսական կայունությունը և տնտեսական ռեսուրսների դիվերսիֆիկացումն ապահովելու նպատակով:
«Մենք ցանկանում ենք ավելի խորացնել մեր հարաբերությունները ԵՄ-ի հետ»,-նշել է Միրզոյանը՝ մեջբերելով ՀՀ վարչապետ Փաշինյանի հետևյալ հայտարարությունը. «Հայաստանը պատրաստ է հարաբերությունները խորացնել ԵՄ հետ այնքան, որքան Եվրոպական միությունը դա հնարավոր կհամարի»։

Armenia aims to deepen relations with the EU - Foreign Minister
YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS.Armenia cooperates with the EU to ensure economic stability and diversification of economic resources.
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said in an interview with the Turkish "Anadolu" news agency within the framework of participation in the Antalya Diplomacy Forum, referring to the Armenia-EU relations.
In response to the question about the rapprochement of relations between Armenia and the EU, Ararat Mirzoyan noted that Armenia continues to deepen relations in various fields with both the EU and the European countries, referring to the existing intensive political dialogue.
"We want to further deepen our relations with the EU," Mirzoyan said, citing the following statement by Prime Minister Pashinyan: "Armenia is ready to deepen relations with the EU as much as the European Union considers possible.''