Վրաստանի վարչապետն ընդունել է Հայաստան պաշտոնական այց կատարելու ՀՀ վարչապետի հրավերը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ՀՀ վարչապետը Վրաստանի գործընկերոջը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է բարձր պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները կարևորել են երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացումն ու խորացումը և պատրաստակամություն հայտնել սերտորեն համագործակցել այս ուղղությամբ:
Նշվում է, որ վարչապետ Փաշինյանը վարչապետ Կոբախիձեին հրավիրել է պաշտոնական այց կատարել Հայաստանի Հանրապետություն: Վրաստանի վարչապետը ընդունել է հրավերը:

Состоялся телефонный разговор премьер-министров Армении и Грузии
Состоялся телефонный разговор премьер-министра Никола Пашиняна с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе.
Премьер-министр Республики Армения еще раз поздравил грузинского коллегу со вступлением на высокий пост и пожелал ему успехов.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, собеседники подчеркнули важность дальнейшего развития и углубления двусторонних отношений и выразили готовность к тесному сотрудничеству в этом направлении.
Премьер-министр Пашинян пригласил премьер-министра Кобахидзе посетить Республику Армения с официальным визитом. Премьер-министр Грузии принял приглашение.