Բելառուսը 5 գերմանական հովվաշուն է նվիրել Հայաստանի ՆԳՆ-ին
ԵՐԵՎԱՆ,8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բելառուսի ներքին գործերի նախարարությունը 5 գերմանական հովվաշուն է նվիրել Հայաստանի ներքին գործերի նախարարությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարության նիստում որոշում կայացվեց ընդունել Բելառուսի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության կողմից նվիրատվության կարգով հանձնված ծառայողական շներին։ Խոսքը «Արչի», «Նիկո», «Կերի», «Բլեիզ» և «Արմա» անուններով գերմանական հովվաշների մասին է։
Նշվում է, որ Բելառուսի նվիրատվությունն ընդունելու արդյունքում կբարելավվի Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության ծառայության վարչության շնավարժության բաժնի գործունեությունը, հնարավորություն կընձեռի համալրել ավելի երիտասարդ և որակական հատկանիշներով օժտված շներով։

Беларусь подарила МВД Армении 5 немецких овчарок
Министерство внутренних дел Беларуси подарило Министерству внутренних дел Армении 5 немецких овчарок.
Как передает «Арменпресс», на заседании правительства было принято решение принять служебных собак, переданных в дар Министерством внутренних дел Республики Беларусь. Имена немецких овчарок - Арчи, Нико, Кери, Блез и Арма.
Отмечается, что благодаря этому дару будет улучшена деятельность кинологического отдела Управления Службы государственной охраны МВД, появится возможность пополнить ряды более молодыми собаками.