ԱԺ պատգամավորները կգործուղվեն Ստրասբուրգ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային ժողովի պատգամավորները հունվարի 21-25-ը կգործուղվեն Ստրասբուրգ՝ մասնակցելու կենսաբժշկության մեջ մարդու իրավունքների պաշտպանության թեմայով ծրագրի:
Ըստ կարգադրության՝ Ֆրանսիայի Հանրապետություն կգործուղվեն Ազգային ժողովի առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը, ԱԺ պատգամավորներ Լուսինե Բադալյանը, Էմմա Պալյանը, Արմենուհի Կյուրեղյանը, Ռուստամ Բաքոյանը, Մարինա Ղազարյանը, Տիգրան Պարսիլյանը, Զեմֆիրա Միրզոևան, Արսեն Թորոսյանը եւ Տաթեւիկ Գասպարյանը՝ մասնակցելու «Մարդու իրավունքների պաշտպանությունը կենսաբժշկության մեջ» ծրագրին:

Armenian lawmakers to participate in Strasbourg program on the protection of human rights in biomedicine
YEREVAN, JANUARY 18, ARMENPRESS.Deputies of the National Assembly of Armenia will head to Strasbourg on January 21-25 to participate in the "Protection of Human Rights in Biomedicine" project.
According to the corresponding order of the Speaker of the National Assembly, theChairof the Armenian National AssemblyStanding CommitteeonHealthCareNarek Zeynalyan, MPs Lusine Badalyan, Emma Palyan, Armenuhi Kyureghyan, Rustam Bakoyan, Marina Ghazaryan, Tigran Parsilyan, Zemfira Mirzoeva, Arsen Torosyan and Tatevik Gasparyan will head to France to participate in the project on "Protection of Human Rights in Biomedicine".