ՀՀ նախագահը հանդիպել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կառավարիչ-տնօրենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) կառավարիչ-տնօրեն Կրիստալինա Գեորգիևայի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, զրույցի ընթացքում Վահագն Խաչատուրյանը բարձր է գնահատել ԱՄՀ-ի հետ Հայաստանի արդյունավետ փոխգործակցությունը և վստահություն հայտնել, որ համագործակցությունը շարունակական բնույթ կունենա:
ԱՄՀ կառավարիչ-տնօրենն իր խոսքում առանձնահատուկ շեշտել է վերջին տարիներին Հայաստանի տպավորիչ ֆինանսական ցուցանիշները, ընդգծելով, որ տարածաշրջանում կայուն և վերջնական խաղաղության հաստատման պարագայում տնտեսական աճի առավել լայն հնարավորություններ և ուղղություններ կարձանագրվեն։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել ներկայում առկա մարտահրավերների և համաշխարհային տնտեսության զարգացման ու առաջընթացի վրա դրանց ազդեցության վերաբերյալ:

President Khachaturyan meets with IMF Managing Director in Davos
YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS. President Vahagn Khachaturyan has met with Managing Director of the International Monetary Fund (IMF) Kristalina Georgieva on the sidelines of the World Economic Forum in Davos.
The President highly appreciated the productive cooperation between the IMF and Armenia and expressed certainty that the partnership will continue.
Georgieva highlighted the impressive financial figures in Armenia of the recent period and emphasized that establishment of sustainable, final peace in the region will open broader possibilities and directions for economic growth.
The President of Armenia and the IMF Managing Director also discussed the present-day challenges and their impact on global economic development and progress.