ՀՀ ԱԽ նիստում քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման, պարենային անվտանգության ապահովման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Ըստ աղբյուրի՝ նիստի ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը, ՀՀ պարենային անվտանգության ապահովմանը, ՀՀ ԶՈՒ միասնական կառավարման ավտոմատացված համակարգին և ՀՀ անվտանգությանն առնչվող այլ հարցեր:
Նշվում է, որ զեկույցներով հանդես են եկել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և այլ պաշտոնյաներ:

YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. Chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, a meeting of the Security Council was held.
In addition to the members of the SC, the President of the Republic Vahagn Khachaturyan, the President of the National Assembly Alen Simonyan, the Chief of Staff of the Prime Minister Arayik Harutyunyan, the Minister of Economy Vahan Kerobyan, the Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly Sargis Khandanyan, the head of the "Civil Contract" faction of the National Assembly Hayk Konjoryan participated in the session, the Prime Minister's Office said.
During the session, issues related to the normalization of Armenia-Azerbaijan relations, food security of the Republic of Armenia, the automated system of unified management of the Armed Forces of the Republic of Armenia and other security issues were discussed.
Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Defense Minister Suren Papikyan, Chief of Staff of the Armed Forces Edward Asryan, Economy Minister Vahan Kerobyan and other officials delivered reports.