ՀՀ վարչապետն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղարին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղար Տատյանա Մոլչեանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է տիկին Մոլչեանի այցը Հայաստան և կարևորել ՀՀ կառավարության և Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի համագործակցությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորություններին: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի միջև ոլորտային համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացման ևերկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Никол Пашинян принял исполнительного секретаря Европейской экономической комиссии ООН
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял исполнительного секретаря Европейской экономической комиссии Организации Объединенных Наций Татьяну Молчан.
Как передает «Арменпресс», в Аппарате премьер-министра сообщили, что Никол Пашинян приветствовал визит госпожи Молчан в Армению и подчеркнул важность сотрудничества правительства РА и Европейской экономической комиссии.
Собеседники коснулись возможностей разблокирования региональных транспортных коммуникаций. Премьер-министр представил подробности проекта правительства РА «Перекресток мира».
Состоялся обмен мнениями относительно развития перспективных направлений отраслевого сотрудничества между Арменией и Европейской экономической комиссией ООН и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.