«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն տեղաբաշխում է «Ֆասթ բանկ» ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային 11.25% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Դայմենշն» ՓԲԸ-ն 2023 թվականի նոյեմբերի 17-ից մինչև 2024 թվականի փետրվարի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացնում է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի նոր տրանշի տեղաբաշխումը:
«Սա Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի հերթական թողարկումն էր ընթացիկ տարում: Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը կգործադրի առավելագույն ջանք՝ պարտատոմսերի արագ և ամբողջական տեղաբաշխում իրականացնելու նպատակով» - նշել է «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Մովսիսյանը:
Դրամային պարտատոմսերի պայմանները հետևյալն են՝
- Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝11․25%
- Տեղաբաշխման ծավալը՝1,000,000,000 ՀՀ դրամ
- Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100,000 ՀՀ դրամ
- Արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը` եռամսյակային
- Շրջանառության ժամկետը՝ 30 ամիս։
Նշենք նաև, որ «Դայմենշն»-ը շարունակում է տեղաբաշխել դոլարային անվանական արժեկտրոնային 6.20% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը մինչև դեկտեմբերի 27-ը:
Դոլարային պարտատոմսերի պայմանները հետևյալն են՝
- Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝6.20%
- Տեղաբաշխման ծավալը՝4,000,000 ԱՄՆ դոլար
- Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար
Ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել հետևյալհղումով:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման և մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք զանգահարել «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 հեռախոսահամարով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 24/7 գրաֆիկով աշխատող 32 մասնաճյուղեր:

“Dimension” CJSC acts as the underwriter of “Fast Bank” CJSC’s AMD denominated 11.25% 30-months fixed-rate bonds
YEREVAN, NOVEMBER 23, ARMENPRESS. Dimension Investments is appointed as Sole Underwriter for Fast Bank CJSC’sAMD denominated 11.25% fixed-rate coupon bonds. The placement takes place between November 17, 2023 and February 27, 2024.
"We are pleased to be Fast Bank's partner in the issuance process. Dimension Investments will make every effort to assist investors and the issuer to make a good deal.," said Levon Movsisyan, CEO of "Dimension" CJSC.
The terms of AMD bonds are the following:
-Coupon rate: 11.25% per annum
-Volume of the placement: 1,000,000,000
-Nominal value of one bond: AMD 100,000
-Coupon frequency: quarterly
-Maturity period: 30 months
In addition to the new placement of AMD bonds, Dimension Investments continues the placement of the USD denominated fixed-rate annual coupon bonds until December 27.
The terms of USD bonds are the following:
-Coupon rate: 6.20% per annum
-Volume of the placement: USD 4,000,000
-Nominal value of one bond: USD 100
To learn more about the program prospectus, you can visit the following link.
For more information about bonds and how to purchase them, please contact Dimension Investments at the following number: 010 54 56 70 or contact 32 branches of Fast Bank.
The Prospectus of the bonds was registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/408A of 09.08.2023.