Մեր տարածաշրջանները ներկայումս անցնում են մարտահրավերների լրջագույն շրջան. ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի վարչապետի պաշտոնակատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նաջիբ Միկաթիին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 80-րդ տարեդարձի առիթով:
«Ձեզ եմ հղում ջերմ շնորհավորանքներս և անկեղծ բարեմաղթանքներս Լիբանանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայ-լիբանանյան հարաբերություններն ունեն բարեկամության և համագործակցության` ժամանակի փորձություններով անցած հարուստ պատմություն, որոնք բնորոշվում են քաղաքակրթական ընդհանրություններով, մշակութային կապերով, ինչպես նաև փոխադարձ աջակցության ավանդույթներով:
Մեր տարածաշրջանները ներկայումս անցնում են մարտահրավերների և դժվարությունների լրջագույն շրջան, և ես լիահույս եմ, որ պետությունների խաղաղ գոյակցությունն ու ներդաշնակ փոխգործակցությունը կշարունակեն հանդիսանալ միջազգային հարաբերությունների հիմնասյունը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք էլ ավելի խորացնել հարաբերությունների առկա բարձր մակարդակն ու ընդլայնել փոխգործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում, այդ թվում՝ տարածաշրջանային հարցերում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to caretaker Prime Minister of Lebanon Najib Mikati on the occasion of the country’s national holiday, the 80th anniversary of Independence.
"I convey to you my warm congratulations and sincere best wishes on the occasion of the national holiday of the Republic of Lebanon, 80th anniversary of Independence,” the Armenian PM said in a letter to Najib Mikati. “Armenian-Lebanese relations have a rich history of friendship and cooperation that has passed the tests of time, characterized by civilizational commonalities, cultural ties, as well as traditions of mutual support. Our regions are currently going through the most serious period of challenges and difficulties, and I hope that the peaceful coexistence and harmonious interaction of states will continue to be the pillar of international relations. I am sure that with joint efforts we will be able to further deepen the existing high level of relations and expand cooperation on bilateral and multilateral platforms, including regional issues. Taking the opportunity, I wish you good health and happiness, and lasting peace and prosperity to the friendly people of Lebanon."