Մեր տարածաշրջանները ներկայումս անցնում են մարտահրավերների լրջագույն շրջան. ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի վարչապետի պաշտոնակատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նաջիբ Միկաթիին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 80-րդ տարեդարձի առիթով:
«Ձեզ եմ հղում ջերմ շնորհավորանքներս և անկեղծ բարեմաղթանքներս Լիբանանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայ-լիբանանյան հարաբերություններն ունեն բարեկամության և համագործակցության` ժամանակի փորձություններով անցած հարուստ պատմություն, որոնք բնորոշվում են քաղաքակրթական ընդհանրություններով, մշակութային կապերով, ինչպես նաև փոխադարձ աջակցության ավանդույթներով:
Մեր տարածաշրջանները ներկայումս անցնում են մարտահրավերների և դժվարությունների լրջագույն շրջան, և ես լիահույս եմ, որ պետությունների խաղաղ գոյակցությունն ու ներդաշնակ փոխգործակցությունը կշարունակեն հանդիսանալ միջազգային հարաբերությունների հիմնասյունը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք էլ ավելի խորացնել հարաբերությունների առկա բարձր մակարդակն ու ընդլայնել փոխգործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում, այդ թվում՝ տարածաշրջանային հարցերում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание и. о. премьер-министра Ливана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание и. о. премьер-министра Ливанской Республики Наджибу Микати по случаю 80-летия национального праздника - Дня независимости.
«Направляю Вам теплые поздравления и искренние, наилучшие пожелания по случаю 80-летия национального праздника Ливанской Республики - Дня независимости.
Армяно-ливанские отношения имеют богатую историю дружбы и сотрудничества, выдержавшую испытания временем, характеризующуюся общностью цивилизаций, культурных связей, а также традициями взаимной поддержки.
Наши регионы сейчас переживают тяжелейший период вызовов и трудностей, и я полон надежды, что мирное сосуществование и гармоничное взаимодействие государств и дальше будут оставаться основой международных отношений.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем и далее углублять существующий высокий уровень отношений и расширять сотрудничество на двусторонней и многосторонней платформах, включая региональные вопросы.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья и счастья, а дружественному народу Ливана - устойчивого мира и процветания».