ՀՀ Ազգային ժողովը կհյուրընկալի ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը նոյեմբերի 18-20-ը կհյուրընկալի Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանը՝ «ԵԱՀԿ-ն ճգնաժամի պահերին. Խորհրդարանական վեհաժողովի դերը ներքին եւ արտաքին մարտահրավերները հակազդելու գործում» խորագրի ներքո:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի Ազգային ժողովից։
Հայաստանը հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի անունից պաշտոնական նամակով դիմել էր ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին եւ գլխավոր քարտուղարին՝ հայտնելով, որ Հայաստանի խորհրդարանը պատրաստ է աշնանային նստաշրջանն անցկացնել Երեւանում:
Հայաստանում կհյուրընկալվեն կառույցի 57 անդամ պետությունների պատվիրակությունների շուրջ 300 պատգամավորներ: Կքննարկվեն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանին առնչվող հարցեր: Նախատեսվում են նաեւ երկկողմ հանդիպումներ:

YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. The 21st Autumn Meetingof the OSCE PA will be held 18-20 November in Yerevan, Armenia.
Featuring a Parliamentary Conference being held under the theme "OSCE in Times of Crisis: Role of the PA in Responding to Internal and External Challenges" and a Mediterranean Forum, the Autumn Meeting will address issues including the OSCE's role in an era of conflict,combating corruption, and protecting minorities.
The Standing Committee of heads of delegations and members of the Bureau will meet on 18 November.
Over 300 delegates from 57 member states of the organization will visit Armenia for the event. Issues related to the South Caucasus region will be discussed. Bilateral meetings are also expected to take place.