ՀՀ Ազգային ժողովը կհյուրընկալի ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը նոյեմբերի 18-20-ը կհյուրընկալի Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանը՝ «ԵԱՀԿ-ն ճգնաժամի պահերին. Խորհրդարանական վեհաժողովի դերը ներքին եւ արտաքին մարտահրավերները հակազդելու գործում» խորագրի ներքո:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի Ազգային ժողովից։
Հայաստանը հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի անունից պաշտոնական նամակով դիմել էր ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին եւ գլխավոր քարտուղարին՝ հայտնելով, որ Հայաստանի խորհրդարանը պատրաստ է աշնանային նստաշրջանն անցկացնել Երեւանում:
Հայաստանում կհյուրընկալվեն կառույցի 57 անդամ պետությունների պատվիրակությունների շուրջ 300 պատգամավորներ: Կքննարկվեն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանին առնչվող հարցեր: Նախատեսվում են նաեւ երկկողմ հանդիպումներ:

Национальное собрание Армении примет осеннюю сессию ПА ОБСЕ
18-20 ноября в Национальном собрании Республики Армения пройдет осенняя сессия Парламентской ассамблеи Организацию по безопасности и сотрудничеству в Европе «ОБСЕ в моменты кризиса: роль Парламентской ассамблеи в противодействии внутренним и внешним вызовам».
«Арменпресс» об этом сообщили в Национальном собрании Армении.
13 июня Армения от имени спикера Национального собрания Республики Армения направила официальное письмо председателю и генеральному секретарю ПА ОБСЕ, в котором говорится о готовности Парламента Армении провести осеннюю сессию в Ереване.
В Армению прибудут около 300 депутатов делегаций 57 стран-членов структуры. Будут обсуждены вопросы, связанные с регионом Южного Кавказа. Намечены и двусторонние встречи.