Վարչապետը ծանոթացել է Կապանի թիվ 10 մանկապարտեզի հիմնանորոգման աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքի մարզ այցի շրջանակում ծանոթացել է Կապանի թիվ 10 մանկապարտեզի հիմնանորոգման աշխատանքներին, որոնք իրականացվել են սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, նախադպրոցական հաստատության սաների թիվը 99 է, նորոգման արդյունքում նախատեսվում է շուրջ 140 սանի հաճախում։ Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 293,8 մլն դրամ, որի 80 տոկոսը հատկացվել է Կառավարության կողմից: Երկհարկանի շենքը կառուցվել է 1980-ական թվականներին: Ծրագրով իրականացվել են շենքի վերանորոգման` ջրամեկուսացման, դռների ու պատուհանների փոխարինման, ներքին հարդարման, տանիքի վերանորոգման, մանկական խաղասարքերի տեղադրման ու տարածքի ցանկապատման ու բարեկարգման աշխատանքներ։

YEREVAN, OCTOBER 28, ARMENPRESS. In the sidelines of the visit to Syunik region, Prime Minister Nikol Pashinyan familiarized himself with the renovation works of Kindergarten No. 10 in Kapan carried out within the framework of the subsidy program. the Prime Minister's Office said.
The number of students in the pre-school institution is 99, as a result of the renovation, attendance of about 140 students is planned. The total cost of the project is 293.8 million AMD, 80 percent of which was allocated by the Government. The two-story building was built in the 1980s. Under the project, repair works of the building were carried out: waterproofing, replacement of doors and windows, interior finishing, roof repair, installation of children's playground, fencing and beautification of the area.