Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի Հանրապետության վարչապետ Պետր Ֆիալային՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Չեխիայի ազգային տոնի առթիվ:
Գոհունակությամբ պետք է արձանագրեմ ընթացիկ տարում Հայաստանի և Չեխայի միջև միջպետական հարաբերությունների ակտիվացումը: Ջերմությամբ եմ հիշում այս տարվա մայիսին Չեխիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում մեր հանդիպումը և կառուցողական քննարկումը:
Բարձր եմ գնահատում Չեխիայի աջակցությունը Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումներին, ինչպես նաև մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ու ամրապնդման գործընթացին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ Չեխիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Чехии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Чешской Республики Петру Фиале по случаю Национального праздника страны.
“Сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Чешской Республики.
Должен с удовлетворением констатировать активизацию в текущем году межгосударственных отношений между Арменией и Чехией. С теплотой вспоминаю нашу встречу и конструктивную дискуссию в рамках состоявшегося в мае текущего года моего официального визита в Чехию.
Я высоко ценю поддержку Чехии демократическим реформам в Армении, а также процессу установления и укрепления мира и стабильности в нашем регионе.
Пользуясь случаем, желаю Вам новых успехов, а дружественному народу Чешской Республики - мира и процветания”.