Արարատ Միրզոյանը Թեհրանում հանդիպել է Իրանի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին hոկտեմբերի 23-ին Թեհրանում ընդունել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունից։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ երկու հարևան և բարեկամ երկրների միջև ձևավորվել է բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների հազարամյա եղբայրության վրա:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԻԻՀ նախագահը կարևորել են տարբեր ոլորտներում ՀՀ-ԻԻՀ փոխգործակցության խորացումը և այդ ուղղությամբ պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ գործուն քայլերի իրականացումը:
Արարատ Միրզոյանը և Էբրահիմ Ռայիսին քննարկել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:

Armenian FM, Iranian President meet
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. On October 23, in Tehran President of the Islamic Republic of Iran Ebrahim Raisi received Ararat Mirzoyan, Minister of Foreign Affairs of Armenia, theForeign MinistryofArmenia saidin a statement.
The interlocutors noted with satisfaction the high-level political dialogue established between the two neighboring and friendly countries, which is based on mutual respect and the thousand-year-old brotherhood of the two peoples.
The Minister of Foreign Affairs of Armenia and the President of Iran emphasized the deepening of Armenia-Iran cooperation in various fields and underlined efficient steps towards the implementation of agreements in that direction.