Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների հետ:
Նրանց թվում են եղել` Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոն, Եվրոպական խորհրդարանում Հայաստանի հարցերով համազեկուցող Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տաուբադելը, Հարավային Կովկասի հարցերով պատվիրակության ղեկավար Մարինա Կալյուրանդը, Հայաստանի հարցերով մշտական զեկուցող Անդրեյ Կովաչևը և այլք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակը, միջազգային հանրության կողմից օժանդակության հետագա քայլերը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:

Prime Minister had a meeting with a group of MEPs
YEREVAN, OCTOBER 17, ARMENPRESS.Prime Minister Nikol Pashinyan had a working lunch with members of the European Parliament.
The Prime Minister’s Office said among them were Chair of the Security and Defense Subcommittee of the European Parliament, Nathalie Loiseau, co-rapporteur on Armenian affairs in the European Parliament, Viola von Cramon-Taubadel, Chair of the European Parliament Delegation for Relations with the South Caucasus, Marina Kaljurand, the permanent rapporteur on Armenian issues in the European Parliament, Andrei Kovachev, and others.
During the meeting the current humanitarian situation resulting from the forced displacement of over 100,000 Armenians of Nagorno-Karabakh by Azerbaijan, the regional situation, the further assisting steps by the international community, the developments taking place in the region, the process of regulating Armenia-Azerbaijan relations were discussed.