«Հայրենակից». IDBank-ի ծառայությունների արտոնյալ փաթեթը՝ Լեռնային Ղարաբաղի հայերի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հայերի բռնի տեղահանման արդյունքում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ IDBank-ը ստեղծել է բանկային ծառայությունների արտոնյալ փաթեթ՝ նախատեսված հատուկ ԼՂ-ից տեղահանվածների համար։
Հաշվի առնելով այն փաստը, որ բռնի տեղահանման հետևանքով մեր հայրենակիցները դժվարին մարտահրավերների առջև են կանգնած, իսկ Հայաստան գալուց հետո առաջնային ֆինանսական գործիքների անհրաժեշտություն են ունենալու, IDBank-ի թիմը ստեղծել է արտոնյալ փաթեթ՝ կազմված բանկային այն ծառայություններից, որոնք առաջին հերթին կհամապատասխանեն բռնի տեղահանված մեր քաղաքացիների կարիքներին։
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ Բանկի համար կարևոր էր ծանր պահին հայրենակիցներին սատարելու նաև առաջնային բանկային ծառայությունների մասով։ «Սա ամենափոքր բանն է, որ կարող ենք անել Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար։ Հույս ունենք, որ կկարողանանք բավարարել նրանց առաջնային կարիքները՝ որոշ ծառայություններ տրամադրելով անվճար կամ արտոնություններով»,-նշում է Մհեր Աբրահամյանը։
«Հայրենակից» փաթեթը ներառում է հետևյալ ծառայությունները․
- Visa Gold կամ MasterCard Gold քարտերից ցանկացածը՝ անվճար՝ առանց սպասարկման վճարի՝ երեք տարի ժամկետով,
- 0% կանխիկացում նշված քարտերից IDBank-ի կամ ԱրՔա համակարգի անդամ բոլոր բանկերի բանկոմատներով, ամսական մինչև 1 մլն դրամ,
- 50% զեղչ մեկ լրացուցիչ արժութային քարտի սպասարկման համար,
- Քարտերից ելքերի և մուտքերի մասին անվճար SMS-ծանուցումներ,
- Մինչև 19 մլն ՀՀ դրամ ավանդի ներդրման դեպքում 3 ամիս անց պայմանագիրը խզելիս կուտակված տոկոսների պահպանում,
- Անվճար պահատուփերի տրամադրում մինչև 30 օր ժամկետով,
- Դոլարային և ռուբլու հաշիվներին մինչև 19մլն ՀՀ դրամ առանց միջնորդավճարի մուտքագրելու և ելքագրելու հնարավորություն,
- Հաշիվների վերաբերյալ անվճար քաղվածքների և տեղեկանքների տրամադրում։
Փաթեթը տրամադրվում է այն հաճախորդներին, ովքեր ունեն Լեռնային Ղարաբաղում տրամադրված անձնագիր (անձնագիրը տրված է 070-ի կողմից) կամ ում հաշվառման հասցեն Արցախի Հանրապետությունում է։ Փաթեթի միացումն ու սպասարկումն ամբողջովին անվճար է։ Փաթեթում ներառված ծառայությունները կարող են փոփոխվել և հարմարեցվել ըստ հաճախորդների կարիքների։
Մանրամասներին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է այցելել IDBank-ի պաշտոնական կայք, իսկ փաթեթին միանալ կարելի է՝ մոտենալով IDBank-ի մոտակա մասնաճյուղ։ Մասնաճյուղերի աշխատանքային ժամերին կարելի է ծանոթանալ՝ անցնելով հղումով։

'Compatriot': a privileged package of services from IDBank for the Armenians of Nagorno-Karabakh
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. IDBank has created a privileged package of banking services developed specifically for the forcibly displaced Armenians from Nagorno-Karabakh.
Considering the fact that Armenians of Nagorno-Karabakh are facing severe problems as a result of Azerbaijan’s military actions in Nagorno-Karabakh, and after moving to Armenia they will need basic financial tools, the IDBank team has created a privileged package of banking services that will primarily satisfy the basic needs of the forcibly displaced compatriots from Nagorno-Karabakh.
According to the Chairman of the Board of IDBank, Mher Abrahamyan, it was important for the Bank to support its compatriots in difficult times, including in terms of providing basic banking services. “This is the least we can do for our compatriots forcibly displaced from Artsakh. We hope that we can meet their basic needs by providing some services for free or with privileges,” says Mher Abrahamyan.
The “Compatriot” package includes the following services:
- any Visa Gold or MasterCard Gold card - free, no service fee, valid for three years,
- 0% commission for withdrawing cash from the specified cards at ATMs of IDBank and all member banks of the ArCa system, up to 1 million Armenian drams per month,
- 50% discount on servicing one additional currency card,
- free SMS notifications about card transactions,
- in case of making a deposit of AMD 19 million, saving the accumulated interest upon termination of the contract after 3 months,
- provision of free safe deposit boxes for up to 30 days,
- the ability to replenish and withdraw up to 19 million Armenian drams to dollar and ruble accounts without commission,
- provision of free statements and certificates of accounts․
The package is provided to clients who have a passport issued in the Nagorno-Karabakh region (passport issued by 070) or whose registration address is in Nagorno-Karabakh. Connection and maintenance of the package is completely free. The services included in the package can be changed and adapted according to the needs of clients.
To get acquainted with the details, you need to visit the official website of IDBank, and you can join the package by contacting the nearest IDBank branch. The operating hours of the branches can be found by following the link.