Ստեփանակերտում 5-ամյա աղջիկ և 83-ամյա տղամարդ են կորել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտում 5-ամյա աղջիկ է կորել և մեկ տարեց տղամարդ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել տեղի ՆԳՆ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Երեխան` Մանիկա Վանյանն, ունի ձեռքի և աչքի խնդիր, հագին` կարմիր գույնի վերարկու։ Մոր`Վերանիկա Վանյանի հեռախոսահամարն է 097 74 80 89։ Տեսնողներին խնդրում ենք ուղեկցել կառավարության շենք` օպերատիվ շտաբ։
Տարեց տղամարդն 83 տարեկան է, հագին եղել է մոխրագույն տաբատ, վանդակավոր վերնաշապիկ։ Երեկ կեսօրին 1-ին դպրոցից դուրս է եկել և չի վերադարձել։ Տեսնողներին խնդրում ենք զանգահարել 097 24 14 60 հեռախոսահամարին»,- ասված է հայտարարության մեջ:

В Степанакерте пропали 5-летняя девочка и 83-летний мужчина
В Степанакерте пропали 5-летняя девочка и пожилой мужчина. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространила Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД НК.
«У девочки Маники Ванян проблемы с руками и глазами, она одета в красное пальто. Телефон матери Вероники Ванян: 097 74 80 89. Просим нашедших ее проводить до оперативного штаба в здании правительства.
Мужчине 83 года, он одет в серые брюки и клетчатую рубашку. Вчера в час дня он вышли из школы и не вернулся. Пожалуйста, если вы видели его, позвоните на номер 097 24 14 60», - говорится в сообщении.