Ստեփանակերտում 5-ամյա աղջիկ և 83-ամյա տղամարդ են կորել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտում 5-ամյա աղջիկ է կորել և մեկ տարեց տղամարդ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել տեղի ՆԳՆ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Երեխան` Մանիկա Վանյանն, ունի ձեռքի և աչքի խնդիր, հագին` կարմիր գույնի վերարկու։ Մոր`Վերանիկա Վանյանի հեռախոսահամարն է 097 74 80 89։ Տեսնողներին խնդրում ենք ուղեկցել կառավարության շենք` օպերատիվ շտաբ։
Տարեց տղամարդն 83 տարեկան է, հագին եղել է մոխրագույն տաբատ, վանդակավոր վերնաշապիկ։ Երեկ կեսօրին 1-ին դպրոցից դուրս է եկել և չի վերադարձել։ Տեսնողներին խնդրում ենք զանգահարել 097 24 14 60 հեռախոսահամարին»,- ասված է հայտարարության մեջ:

5-year-old child and elderly man missing in Stepanakert
YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. A 5-year-old girl and an 83-year-old man are missing in Stepanakert, local authorities announced Thursday.
The child, Manika Vanyan, was last seen wearing a red coat. She has health conditions affecting her arm and eye. Anyone having information about her whereabouts is urged to contact her mother at 097-74-80-89 or accompany the child to the government building upon seeing her.
The elderly man was last seen midday September 27, when he left the school building wearing grey trousers and a checked shirt. Anyone having information on the whereabouts of the man is urged to call 097-24-14-60.