ՀՀ նախագահի հրամանագրով Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան է նշանակվել Վահագն Աֆյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի և «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի, հրամանագիր է ստորագրել Յուրի Բաբախանյանին հետ կանչելու Հնդկաստանի Հանրապետությունում, Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետությունում և Նեպալի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում հրապարակված հրամանագրի մեջ:
Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով Հնդկաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան է նշանակվել Վահագն Աֆյանը (նստավայրը՝ Նյու Դելի) ։

Указом президента РА Ваагн Афян назначен послом Армении в Индии
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян по представлению премьер-министра, в соответствии с пунктом 2 части 1 статьи 132 Конституции и статьей 14 Закона «О дипломатической службе», подписал указ об отзыве Юрия Бабаханяна с должности Чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения в Республике Шри-Ланка, Федеративной Демократической Республике Непал и в Республике Индия.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в указе, опубликованном на официальном сайте президента РА.
Другим указом, подписанным президентом, Ваагн Афян (резиденция: Нью-Дели) назначен Чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Республике Индия.