Հաղորդակցության արգելափակման պատճառով հնարավոր չէ ճշտել Բաքվի ագրեսիայի պատճառած գույքային վնասի չափը. Արցախի ԱԻՊԾ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կապի և տրանսպորտի բացակայության, ինչպես նաև Ստեփանակերտը շրջաններին կապող ճանապարհների արգելափակմամբ պայմանավորված՝ առայժմ հնարավոր չէ ամբողջությամբ ճշտել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ընթացքում թիրախավորված քաղաքացիական և հասարակական նշանակության օբյեկտներին, ավտոմեքենաներին պատճառված վնասի չափը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ վկայակոչելով ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Սեպտեմբերի 19-ից 20-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ընթացքում թիրախավորվել են նաև քաղաքացիական և հասարակական նշանակության օբյեկտներ։
Ադրբեջանական զինուժը հրթիռահրետանային և ավիացիոն միջոցներով հարվածներ է հասցրել բնակելի շինությունների, մանկապարտեզների, դպրոցների, վնասվել են նաև ավտոմեքենաներ։ Ընդ որում, դրանց մոտակայքում ռազմական որևէ օբյեկտ կամ զինտեխնիկա չի եղել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ կապի և տրանսպորտի բացակայության, ինչպես նաև Ստեփանակերտը շրջաններին կապող ճանապարհների արգելափակմամբ պայմանավորված՝ առայժմ հնարավոր չէ ամբողջությամբ ճշտել վնասի չափը։

Из-за отсутствия связи невозможно полностью определить масштабы нанесенного азербайджанской агрессией ущерба
Из-за отсутствия связи и транспорта, а также перекрытия дорог, связывающих Степанакерт с регионами, полностью определить масштабы нанесенного азербайджанской агрессией ущерба не представляется возможным. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Инфоштаб Арцаха, об этом говорится в сообщении ГСЧС Арцаха.
“В ходе развязанных Азербайджаном с 19 по 20 сентября широкомасштабных военных действий нападениям подверглись также гражданские и общественные объекты.
ВС Азербайджана артиллерией и авиационными средствами атаковали жилые дома, детские сады, школы, также были повреждены автомобили. При этом рядом с ними не было никаких военных объектов или военной техники. Из-за отсутствия связи и транспорта, а также перекрытия дорог, связывающих Степанакерт с регионами, полностью определить масштабы ущерба не представляется возможным”, - отмечается в сообщении.