Աշխատանք է տարվում ծանր վիրավորում ունեցող 30-ից ավելի արցախցու ՀՀ տեղափոխելու ուղղությամբ․ ԼՂ ԱՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Այս պահին աշխատանք է տարվում ծանր վիրավորում ունեցող 30-ից ավել արցախցու Հայաստան տեղափոխելու ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Արցախի հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասաց ԼՂ առողջապահության նախարար Վարդան Թադևոսյանը:
«Աշխատանք ենք տանում ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ և ուրախ եմ, որ ԿԽՄԿ-ն համաձայնություն է տվել ուղեկցելու: Մեքենաները Հայաստանից կգան Ստեփանակերտ և կտեղափոխեն: Լինում են դեպքեր, որ ուշացման պատճառով կյանքեր չեն փրկվում»,- ասաց նախարարը:

Over 30 severely wounded victims of Azeri attack expected to be evacuated to Armenia from NK
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. More than 30 severely wounded Nagorno-Karabakh Armenians are expected to be evacuated to Armenia for treatment, the Nagorno-Karabakh Minister of Healthcare Vardan Tadevosyan said Friday in an interview with the Artsakh Public Television.
“We are working with the Healthcare Ministry of Armenia and I am glad that the ICRC has agreed to escort. The vehicles will arrive from Armenia to Stepanakert for the transfer. There’ve been cases when lives weren't saved due to delay,” the minister said.