ԼՂ շփման գծի երկայնքով մարտերը շարունակվում են․ Ադրբեջանը շարունակում է թիրախավորել քաղաքացիական ենթակառուցվածքները
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ մարտերը շփման գծի երկայնքով տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվում են:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր զինատեսակներից կրակի ուղեկցմամբ, շարունակում են դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
«Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պաշտպանողական բնույթի գործողություններով համառ դիմադրություն են ցույց տալիս Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներին` պատճառելով կորուստներ»,- ասվում է ՊԲ հայտարարության մեջ։

Бои вдоль линии соприкосновения продолжаются: Азербайджан продолжает обстреливать гражданские инфраструктуры
Из Армии обороны Нагорного Карабаха сообщают, что бои вдоль линии соприкосновения продолжаются с разной интенсивностью.
Как передает «Арменпресс», подразделения ВС Азербайджана продолжают операции позиционного продвижения, целясь и в объекты гражданской инфраструктуры, сопровождая их огнем из различных видов оружия.
«Подразделения Армии обороны оборонительными действиями оказывают упорное сопротивление подразделениям ВС Азербайджана, нанося потери врагу», - говорится в заявлении Армии обороны Арцаха.