Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շարունակել է դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ․ ԼՂ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գիշերվա ընթացքում մարտերը շփման գծի երկայնքով տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվել են։ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, տարբեր զինատեսակներից կրակի ուղեկցմամբ շարունակել են դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության նախարարությունն, ընդգծելով նաև, որ Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները համառ դիմադրություն են ցույց տալիս:

ВС Азербайджана продолжают операции по позиционному продвижению, целясь и в объекты гражданской инфраструктуры
В течение ночи бои вдоль линии соприкосновения продолжались с разной интенсивностью. Подразделения ВС Азербайджана продолжали операции позиционного продвижения, сопровождая их огнем из различных видов оружия, целясь и в объекты гражданской инфраструктуры.
Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространило Министерство обороны Нагорного Карабаха, подчеркнув, что подразделения Армии обороны оказывают упорное сопротивление.