Ադրբեջանը փորձում է առաջանալ Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության խորքը․ Արցախի զորքերը համառ դիմադրում են․ ՊԲ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 19-ին` ժամը 13։00-ի սահմաններում իրականացնելով հրթիռահրետանային նախապատրաստություն փորձում է առաջանալ Լեռնային Ղարաբաղի ՊԲ պաշտպանության խորքը։ «Յուրային զորքերը ցուցաբերում են համառ դիմադրություն»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում է ԱՀ ՊՆ-ն՝ տեղեկացնելով, որ պարբերաբար հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ։

STEPANAKERT, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. Nagorno-Karabakh’s Defense Army has said that its troops are displaying ‘resolute resistance’ to the Azeri military’s attempts to advance deep into the defensive lines of the Defense Army.
“By carrying out missile-artillery preparations around 13:00, September 19, along the entire line of contact, the Azerbaijani military is attempting to advance into the defensive depth of the Nagorno-Karabakh Defense Army. Our troops are displaying resolute resistance,” the Nagorno-Karabakh military said in a statement.