Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ-ն կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե սեպտեմբերի 14-ին ժամը 13։45-ի սահմաններում Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of Azerbaijan has again disseminated disinformation falsely accusing Armenia of opening fire, the Armenian Ministry of Defense said on September 14.
“The Ministry of Defense of Azerbaijan has again disseminated disinformation. The statement disseminated by the Ministry of Defence of Azerbaijan as if on September 14, at around 1:45 p.m. the units of the Armenian Armed Forces discharged fire against the Azerbaijani combat positions in the eastern part of the frontier zone, does not correspond to reality,” the ministry said.