Ստեփանակերտը հերքում է Բաքվի հերթական կեղծ մեղադրանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Բաքվի մեղադրանքները, թե պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումներն Ասկերանի շրջանում իբր փորձել են ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել, որոնք խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում։
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել, հայտարարելով , թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 7-ին, ժամը 10:05 -ի սահմաններում փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել ամրաշինական աշխատանքներ և որոնք իբր խափանվել են»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Степанакерт опроверг очередные ложные обвинения Баку
Министерство обороны Республики Арцах опровергло обвинения Баку в том, что подразделения Армии обороны якобы пытались провести фортификационные работы в Аскеранском районе, которые были сорваны действиями азербайджанской стороны.
«Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию, заявив, что 7 сентября, около 10:05, подразделения Армии обороны пытались провести фортификационные работы в районе Аскерана, но они не увенчались успехом», - как сообщает «Арменпресс», говорится в пресс-релизе Минобороны Арцаха.