Ստեփանակերտը հերքում է Բաքվի հերթական կեղծ մեղադրանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Բաքվի մեղադրանքները, թե պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումներն Ասկերանի շրջանում իբր փորձել են ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել, որոնք խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում։
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել, հայտարարելով , թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 7-ին, ժամը 10:05 -ի սահմաններում փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել ամրաշինական աշխատանքներ և որոնք իբր խափանվել են»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

STEPANAKERT, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS. The Azerbaijani authorities have once again falsely accused Nagorno-Karabakh’s Defense Army of attempting to carry out reinforcement work in the Askeran region.
The Azeri defense ministry falsely claimed to have prevented the fortification work, which itself never actually took place.
The Nagorno-Karabakh Defense Ministry, in a statement on Thursday, said that the Azeri accusations are disinformation.
“The Azerbaijani Ministry of Defense has released yet another disinformation, falsely claiming that around 10:05, September 7, the Defense Army detachments attempted to carry out fortification works in the Askeran region, which were allegedly thwarted,” the Nagorno-Karabakh Defense Ministry said in a statement.