Հայաստանի և Տրինիդադ և Տոբագոյի միջև հաստատվել են դիվանագիտական հարաբերություններ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Օգոստոսի 29-ին ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Տրինիդադ և Տոբագոյի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատելու արարողությունը։
ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը և Տրինիդադ և Տոբագոյի մշտական ներկայացուցիչ Դեննիս Ֆրենսիսը ստորագրել են երկու երկրների միջև «Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման մասին» համատեղ հայտարարությունը։
Ստորագրման արարողությանը նախորդած զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկրների միջև փոխշահավետ հարաբերությունների զարգացմանը և միջազգային հարթակներում՝ մասնավորապես ՄԱԿ շրջանակներում առկա համագործակցության առավել խորացմանը։
Դեսպան Մարգարյանը շնորհավորել է Տրինիդադ և Տոբագոյի մշտական ներկայացուցչին ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի առաջիկա 78-րդ նստաշրջանի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ՝ վերջինիս մաղթելով հաջողություն նախագահության ընթացքում։

Armenia and Trinidad and Tobago establish diplomatic relations
YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. On August 29, at the Permanent Representation of Armenia to the United Nations the ceremony of establishing diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Republic of Trinidad and Tobago took place, the foreign ministry said in a press release.
The Permanent Representative of the Republic of Armenia to the UN Mher Margaryan and the Permanent Representative of the Republic of Trinidad and Tobago to the UN Dennis Francis signed the Joint Declaration on Establishing Diplomatic Relations between the two countries.
During the conversation prior to the signing ceremony, the parties touched upon the development of mutually beneficial relations between the countries and the further deepening of existing cooperation at international platforms, particularly within the framework of the UN.
Ambassador Margaryan congratulated the Permanent Representative of Trinidad and Tobago on his election as the President of the upcoming 78th session of the UN General Assembly, wishing him success during his presidency.