ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վահագն Հայրապետյանին` ծննդյան 55-ամյակի առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ջազմեն, դաշնակահար Վահագն Հայրապետյանի ծննդյան 55-ամյակի առիթով:
«Հարգելի պարոն Հայրապետյան, սիրելի Վահագն.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 55-ամյակի առիթով: Դուք առանձնահատուկ վաստակ ունեք Հայաստանում ջազային, և ընդհանրապես, երաժշտարվեստի զարգացման և մատուցման գործում:
Ձեր նվիրումը երաժշտությանը, արվեստին, ստեղծագործական Ձեր կերպարը մեր մշակութային կյանքում կարևոր նշանակություն ունեն: Առանձնահատուկ ուզում եմ շեշտել Ձեր աշխատասիրությունը, որով բարձրացնում եք ոչ միայն աշխատանքի, այլև արվեստի վարկանիշը, ապացուցելով, որ այդ թվում արվեստում՝ աշխատանքն է առաջընթացի իմաստալից, արժանապատիվ և հուսալի ճանապարհը:

Премьер-министр РА направил поздравительное послание Ваагну Айрапетяну по случаю его 55-летия
ЕРЕВАН, 30 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 55-летия со дня рождения заслуженного деятеля искусства РА, джазмена, пианиста Ваагна Айрапетяна.
Как сообщает "Арменпресс", в сообщении, в частности, говорится:
«Уважаемый господин Айрапетян, дорогой Ваагн!
Сердечно поздравляю Вас с 55-летием. У Вас есть особая заслуга в развитии и представлении джаза и музыки в целом в Армении.
Ваша преданность музыке, искусству, творчеству, ваш имидж имеет важное значение в нашей культурной жизни. Особо хочу подчеркнуть Ваш трудолюбие, которым Вы поднимаете ранг не только труда, но и искусства, доказывая, что, в том числе и в искусстве, труд - это осмысленный, достойный и надежный путь развития.
Своим искусством и активностью вы способствуете тому, что оптимизм никогда не угасает, никогда не теряется.