ՀՀ ՊՆ բարձրաստիճան սպաները Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակության հետ քննարկել են զինված ուժերի բարեփոխմանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությունը օգոստոսի 27-31-ը Հայաստանի Հանրապետությունում է: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, պատվիրակությունը գլխավորում է քոլեջի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Սուկրիտի Սինկհ Դահիյան:
Պատվիրակությունը կազմված է Հնդկաստանի, Ֆրանսիայի, Բրազիլիայի, Նիգերիայի, Մոնղոլիայի և Շրի Լանկայի բարձրաստիճան զինվորական և քաղաքացիական ներկայացուցիչներից:
Այցի շրջանակում օգոստոսի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում պատվիրակությունը հանդիպել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի և այլ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Ավելի ուշ պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել ՀՀ ՊՆ ՊՔ և ՄՀ վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ, ինչպես նաև այցելել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը, Հայաստանի պաշտպանական քաղաքականությանը, զինված ուժերի բարեփոխմանը, ռազմական կրթությանը և ռազմական գիտությանն առնչվող հարցերի շրջանակ:

YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. A delegation of India’s National Defense College is visiting Armenia from August 27 to 31.
The delegation is led by the Commandant of the college, Lieutenant GeneralSukriti Singh Dahiya, the Armenian Ministry of Defense said in a statement.
The delegation is comprised of military and civilian high-level representatives from India, France, Brazil, Nigeria, Mongolia and Sri Lanka.
On August 28, Lieutenant GeneralEdward Asryan, the Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia and the First Deputy Minister of Defense, as well as other high-ranking officials, held a meeting with the delegation at the Ministry of Defense headquarters.
The delegation then met with Levon Ayvazyan, the Head of the Department of Defense Policy and International Cooperation of the ministry, and also visited the National Defense Research University.
A wide range of issues relating to regional security, Armenia’s defense policy, military reforms, military education and military science were discussed during the meetings.