Արցախի ԱԺ նախագահը հանդիպել է Պաշտպանության բանակի հրամանատարի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է Արցախի Պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանին:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից։
Խորհրդարանի ղեկավարը նախ շնորհակալություն է հայտնել ՊԲ հրամանատարին հրավերն ընդունելու համար: Իր խոսքում ԱԺ նախագահը նշել է, որ օրենսդրական նախաձեռնություններից զատ, առաջին հերթին կարևորում է Արցախի անվտանգության և պաշտպանության համակարգը՝ ի դեմս Պաշտպանության բանակի, որ եղել և մնում է Արցախի ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը:
Կամո Վարդանյանը շնորհավորել է Դավիթ Իշխանյանին և մարտահրավերները միասին հաղթահարելու պատրաստակամություն հայտնել:
ՊԲ հրամանատարն անդրադարձել է ստեղծված իրավիճակում պաշտպանության բանակի առջև դրված խնդիրներին և դրանց լուծման ուղիներին:
Վարդանյանը խոսել է նաև ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների և նրանց լրատվամիջոցներով տարածվող ապատեղեկատվության մասին:
Հանդիպմանը ներկա է եղել Արցախի ԱԺ պաշտպանության, օրինապահպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

Спикер Национального Собрания Арцаха встретился с командующим Армией обороны
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян принял министра обороны Республики Арцах, командующего вооруженными силами Камо Варданяна. Об этом "Арменпресс" передает из сообщения Национального Собрания Арцаха.
Глава парламента сначала поблагодарил главнокомандующего Вооруженными Силами за то, что он принял приглашение. В своем выступлении спикер НС отметил, что, помимо законодательных инициатив, в первую очередь выделяет систему безопасности и обороны Арцаха в лице Армии обороны, которая была и остается главным гарантом безопасности народа Арцаха.
Камо Варданян поздравил Давида Ишханяна и выразил готовность вместе преодолевать трудности.
Командующий Вооруженными Силами коснулся проблем, с которыми сталкивается Армия обороны в сложившейся ситуации, и путей их решения.
Варданян также рассказал о нарушениях режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями и дезинформации, распространяемой их СМИ.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии НС Арцаха по обороне, охране правопорядка и безопасности Марсел Петросян.