Արարատ Միրզոյանը Նյու Յորքում կմասնակցի ԼՂ-ում իրավիճակի հարցով ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Նյու Յորքում կմասնակցի ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստին, որի օրակարգում կլինի Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Օգոստոսի 16-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը կգտնվի Նյու Յորքում՝ մասնակցելու Ադրբեջանի կողմից լիակատար շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակի վատթարացման առնչությամբ ՀՀ պահանջով հրավիրված ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստին»,- հայտնել է Բադալյանը։
ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհուրդն օգոստոսի 16-ին արտակարգ նիստ է հրավիրել՝ արձագանքելով Հայաստանի ահազանգին այն մասին, որ հիմնականում հայերով բնակեցված Լեռնային Ղարաբաղը շրջափակման մեջ է հարևան Ադրբեջանի կողմից, ինչի հետևանքով 120 հազար մարդ սովի է մատնվել ու բախվել լայնամասշտաբ հումանիտար աղետի։

Armenian Foreign Minister to participate in UNSC emergency meeting on Nagorno-Karabakh
YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. Armenian Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan will participate on August 16 in the U.N. Security Council emergency meeting on the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh, the foreign ministry spokesperson said on Tuesday.
“On August 16, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan will be in New York to participate in the emergency meeting of the UN Security Council convened at the request of Armenia regarding the deterioration of the humanitarian situation in Nagorno Karabakh as a result of the total blockade by Azerbaijan,” foreign ministry spokesperson Ani Badalyan said in a statement.