Հայաստանի և Ռուսաստանի գլխավոր դատախազները քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հուլիսի 4-ին Եկատերինբուրգում ընթացող Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական ​​խորհրդի 8-րդ նիստի շրջանակում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովին և քննարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ դատախազությունից, ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովը շնորհավորել է Աննա Վարդապետյանին և ՀՀ դատախազական համակարգի բոլոր աշխատակիցներին Հայաստանում դատախազության կազմավորման 105-ամյակի կապակցությամբ: ՌԴ գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գլխավոր դատախազին Խորհրդի նիստին մասնակցելու և գործընկեր երկրների հետ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հայկական փորձով կիսվելու համար:
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել ռուս գործընկերոջը հանդիպման համար և անդրադարձ կատարել իրավական օգնության շրջանակներում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, ինչպես նաև այլ թեմաների, որոնք վերաբերել են Հայաստանի և Ռուսաստանի դատախազությունների միջև ստորագրված 2023-2024 թվականների համագործակցության ծրագրի շրջանակում իրականացվելիք միջոցառումներին, կրթական ծրագրերով համագործակցությանն ու ընդհանուր մարտահրավերներին՝ ուղղված կոռուպցիայի և հանցավորության դեմ պայքարին:

Генеральные прокуроры Армении и России обсудили представляющие взаимный интерес вопросы
В рамках проходящего в Екатеринбурге 8-го заседания Межгосударственного совета по противодействию коррупции генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян 4 июля встретилась с генеральным прокурором Российской Федерации Игорем Красновым.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры Армении, в ходе встречи был обсужден широкий круг представляющих взаимный интерес вопросов.
Игорь Краснов поздравил Анну Вардапетян и весь коллектив прокуратуры со 105-летием со дня образования генпрокуратуры Армении. Генеральный прокурор РФ поблагодарил генерального прокурора Армении за участие в заседании Совета и обмен со странами-партнерами армянским опытом борьбы с коррупцией.
Генеральный прокурор Армении Анна Вардапетян поблагодарила своего российского коллегу за встречу и коснулась ряда представляющих взаимный интерес вопросов в рамках оказания правовой помощи, а также других тем, связанных с мероприятиями, которые будут реализованы в рамках Программы сотрудничества на 2023-2024 гг., подписанной между прокуратурами Армении и России.