ՊԲ-ն հայտնել է զոհված զինծառայողների անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է հունիսի 28-ին Մարտակերտի և Մարտունու ուղղությամբ ադրբեջանական հերթական սադրանքի հետևանքով զոհված ՊԲ զինծառայողների անունները։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, զոհված զինծառայողներն են՝ Արմո Աբգարյանը, Սամվել Թորոսյանը, Երվանդ Թադևոսյանը, Գագիկ Բալայանը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասվում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները հունիսի 28-ին՝ ժամը 01:30-ից, հրետանային միջոցներից կրակ են բացել Մարտունու և Մարտակերտի հայկական դիրքերի ուղղությամբ` կիրառելով նաև ԱԹՍ-ներ։

Армия обороны Арцаха назвала имена погибших военнослужащих
Министерство обороны Республики Арцах сообщило имена военнослужащих Армии обороны, погибших в результате очередной азербайджанской провокации, совершенной 28 июня в направлении Мартакерта и Мартуни. Как передает «Арменпресс», погибшие военнослужащие: Армо Абгарян, Самвел Торосян, Ерванд Тадевосян, Гагик Балаян.
«Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семей, родным и однополчанам погибших военнослужащих», - говорится в сообщении пресс-службы Минобороны Арцаха.
28 июня с 01:30 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из артиллерийских орудий в направлении армянских позиций Мартуни и Мартакерта. Были применены и БПЛА. С армянской стороны есть 4 погибших.